100% hypotéka

Jak je to s tou 100% hypotékou?

Můžu ji pořád získat?

Je pravda, že je ČNB zakázala?

 

Tohle jsou časté otázky mých stávajících nebo budoucích klientů.

100% financování koupě nebo výstavby nemovitosti  je samozřejmě možné.

 

Mezi lidmi koluje mylná informace o tom, že ČNB 100% hypotéky zrušila/zakázala. Není to pravda.

ČNB pouze vydala doporučení bankám, které 100% financování bydlení umožňují a to jednak ohledně pravidel, kterými se banky stejně řídí a také ohledně toho, kolik procent z celkového poskytnutého objemu hypoték mají tvořit 100%hypotéky.

Televize a noviny to samozřejmě zbulvarizovaly a tak vznikl tento mýtus.

Na českém hypotečním trhu je několik bank, které 100% financování poskytují. Ať už pro Čechy nebo cizince s přechodným nebo dlouhodobým pobytem.

Úroková sazba je u 100% financování o něco vyšší než v případě, když do koupě vkládáme vlastní equitu nebo jinou nemovitost jako dozajištění. Vyšší jsou také nároky na bonitu, nicméně pořád reálně splnitelné.

Důležité je také, aby se nám odhadní cena alespoň rovnala ceně kupní. Ne moc často se může stát, že odhadce nemovitost podhodnotí a v tom případě musíme kupní cenu doplnit z vlastních zdrojů nebo z jiného úvěru.

Rozdíl u jednotlivých bank je samozřejmě úroková sazba, nároky na bonitu a také posouzení vhodnosti zastavované nemovitosti.

Seznam bank, které poskytují 100%financování:

mBank, ČSOB / Hypoteční banka, Komerční banka, Česká spořitelna – jenom pro klienty ČS a nebo bonitní klienty na výjimku, Sberbank, Equa Bank, Unicredit bank, Raiffeisen bank.

Co se týče sazeb, tak u 3letého fixu začínají na 2,49% p.a. (bez podmínky pojištění úvěru).

Při současných extrémně nízkých sazbách stojí také za úvahu, zda není pro Vás výhodnější vzít si např. 85% nebo 90% hypotéku na 7 nebo 10 let a rozdíl doplnit např. úvěrem ze stavebního spoření.

Konzultujte proto, prosím, svůj záměr, plány a možnosti se skutečně zkušeným hypotékařem nebo poradcem.

Rozeberte s ním všechny možné scénáře a kalkulace a na základě skutečně objektivních informací se v klidu rozhodněte jakou cestu zvolíte.

Hypotéka je velký krok ve finančním životě, proto ji řešte se skutečným profesionálem.

Rád Vám zdarma poskytnu konzultace ohledně Vašeho záměru a pomohu Vám s celým procesem od prvních kalkulací ještě  před výběrem nemovitostí, přes komunikaci s realitním makléřem, až po kontrolu podmínek čerpání úvěru tak, aby vše proběhlo hladce a bez zbytečných průtahů.

Jsem Vám k dispozici.

Pro praktické rady, tipy a triky informace ze světa hypoték mě sledujte na sociálnách sítích a nebo zavolejte 731757596 a dáme kafe 🙂

LinkedIn:   https://cz.linkedin.com/in/marian-drgo-83005237

Facebook: Marián Drgo – hypoteční specialista

Twitter:     https://twitter.com/mariandrgo