3 způsoby, jak si vyřídit hypotéku

 

 

Nikdy, nikdy, nikdy nechodit jenom do té své banky.

  

To, že jste klientem banky víc jak 10 let, stejně jako Vaše sestra, táta, strejda, soused i papoušek v drtivé většině případů vůbec nic neznamená.

 

Pro bankovní poradkyni jste pouze loajální klient, který chce hypotéku u té své banky, a proto bankovní poradkyně nemá žádnou motivaci, aby Vám připravila konkurence schopnou nabídku. Pro ni je to jenom další otravování vedoucí, která má o něco málo vetší pravomoc na slevy u poplatku a také sazby.

 

Také jste pro ni zdrojem tzv. dalších čárek, za běžný účet a také pojištění úvěru, které Vám s argumentací že to tam musí být, lehce prodá.

 

Proto máte reálně 3 možnosti jak si vyřídit hypotéku :

 

1. Věřit své bance:

Buď to věřit té své bance a zažít to co popisuju výše. Možná budete mít štěstí na skvělou bankovní poradkyni, která Vám se vším pomůže a také se Vám pokusí zajistit lepší podmínky. Takových upřímně mnoho není.

2. Navštívit několik bank

a porovnat si nabídky, což Vám zabere reálně hromadu času a také Vám to nafoukne hlavu informacemi, které mnohdy ani nejsou důležité.Každá banka má jiné nároky na bonitu a samotné metodiky bank se někdy výrazně liší. Proto by se mohlo stát, že se někde v procesu zaseknete např. při čerpání na     výstavbu nebo nečekaný notářský zápis atd…

3.  Oslovit hypotečního makléře

Oslovit někoho kdo se v tomto sektoru bankovnictví pohybuje a celý záměr probrat s ním a pak u jenom          počkat jaké nabídky Vám připraví. Extrémní výhoda je úspora času a nervů při komunikace s 4-5-6 jinými      bankéři.Také Vám pomůže najít vhodné řešení financování v případě např. výstavby domu bez faktur, výstavby montovaného domu/dřevostavby, koupě nemovitosti se zástavou nebankovní s.r.o., koupě družstevního bytu, komunikace s realitním makléřem nebo právním zástupcem strany prodávající, výběru vhodné formy čerpání úvěru např. jistotní účet nebo advokátní úschova, pomoc s katastrem nemovitostí nebo v budoucnu i s možným refinancováním hypotéky.

 

Bonus: Jak si vybrat hypotékáře?

 

Najít dobrého řemeslníka v oboru hypoték není nijak jednoduché. Každý Váš kamarád nebo kolega někoho zná.

Ale jak si vybrat?

 

Několik let v oboru je určitě dobrý parametr, ale vzhledem k tomu že hromada fin. poradců přežívá dlouhé roky v oboru s mizernými výsledky, tak je parametr času mnohdy zavádějící.

Ideálně je, pokud po vygooglování jeho jména najdete víc, než jenom odkaz na živnostenský rejstřík a jeho privátní FB profil.

 

Dobrý je, když je to člověk, který má hromadu nezávislých referencí na svojí práci různě na internetu, publikuje články ze svého oboru, má své www stránky, dává hromadu obsahu zdarma formou textu a hlavně videí, můžete jej kontaktovat přes tucet různých komunikačních kanálů (www stránky, mail, profesní FB profil, LinkedIn,  Youtube kanal atd.)

 

Také je fajn, když pracuje i na větších developerských projektech, tzn. že má důvěru velkých hráčů.

 

A v neposlední řadě. Ať je to člověk, který sám investuje do nemovitosti…Je velmi důležité, aby mel zdravý pohled z pohledu kupujícího, prodávajícího ale důkladně znal pohled banky.

Kdykoliv mě kontaktujte. Rád Vám pomůžu s celým komplikovaným procesem vyřizování hypotéky.

10 + 6 =

V případě zájmu mě kontaktujte a zkonzultujeme vaše možnosti.

Také mě sledujte na :

► FACEBOOK: https://www.facebook.com/hypotekar

► LINKEDIN: https://www.linkedin.com/in/marian-drgo-83005237/

► YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCHloJC1Y5leIoz57iN-nG6A

► WEB: http://mariandrgo.cz/

► TEL: 731757596