Hypotéka nanečisto

 

 

Jestli uvažujete nad vlastním bydlením na hypotéku a máte strach z tak velkého závazku, jakým je hypotéka, mám pro vás malou hru, která vám pomůže s ujasněním některých obav/strachu.

 

Ta hra se jmenuje Hypotéka nanečisto a hrajete ji sám/sami se svým stávajícím cash flow.

 

 

  1. Když už máte vybranou cenovou relaci nemovitosti, kterou chcete pořídit, nechte si ode mě propočíst vaší bonitu + výši měsíční splátky hypotéky.
  2. Ke splátce hypotéky připočtěte cca 3500,-Kč (orientačně),  to jsou výdaje do fondu prav, energie atd. V reálu se tato částka bude lišit, ale zatím je to jenom pro představu.
  3. Od součtu hypo + 3500,- odečtěte svůj stávající nájem.
  4. Výsledek je částka, kterou si budete ukládat stranou po dobu několika měsíců.
  5. Jestli chcete být důslední:  – můžete k tomu připočíst výdaj na tvorbu rezervy, ať máte kam sáhnout v případě nečekané situace. Nebo můžete pomyslně ponížit příjem na případnou mateřskou partnerky.Možná i případnou korekci úrokové sazby po ukončení stávajiciho fixu
  6. Za pár měsíců mě ještě jednou  kontaktujte a vše vyhodnotíme. V případě pozitivního výsledku můžeme pokračovat dál k aktivnímu hledání a samotné koupi.

 

 

 Vyzkoušejte Hypotéku nanečisto, můžete tím jenom získat.

 

 

Jestli chcete nemovitost koupit co nejdříve  a nečekat několik měsíců, až budete vědět výsledek spoření a odkládání, mě kontaktujte.

 

Propočtu vaší bonitu, tzn. zda jste z pohledu příjmů a výdajů pro banku na požadovanou výši hypotéky akceptovatelní.

 

Spolupracuji s 15ti bankami a každá má nároky na bonitu trochu jiné. Vybereme, co je z pohledu sazby, bonity a podmínek nejvhodnější.

 

Jestli chcete kupovat nebo stavět teď hned, tento krok přeskočíme, propočtu vaší bonitu a případně  nechám bankou prescorovat, ať víme, že jste pro ni i z pohledu výsledků z bankovních a nebankovních registrů akceptovatelní a můžeme jít na to.

 

 

Co myslíte? Dává to smysl? 🙂

 

Pro praktické rady, tipy a triky informace ze světa hypoték mě sledujte na sociálnách sítích :

► FACEBOOK: https://www.facebook.com/hypotekar

► LINKEDIN: https://www.linkedin.com/in/marian-drgo-83005237/

► YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCHloJC1Y5leIoz57iN-nG6A

► WEB: http://mariandrgo.cz/

► TEL: 731757596

9 + 13 =