gtag('config', 'G-BRJC9LGHSL');

Není sazba jako sazba.

V tomto krátkém článku neřeším rozdíl v úrokových sazbách mezi účelovou a neúčelovou (americkou) hypotékou nebo mezi s prokazováním příjmu a bez prokazování příjmu nebo 100% hypo atd.
Zaměřuji se na reklamní kampaně a marketingové akce bank u standardních hypoték s prokazováním příjmu a s podílem vlastních zdrojů alespoň 10-15 % .

Sazba není všechno, porovnejte si podmínky!

Je běžnou marketinkovou praxí, že banky i některé finanční domy lákají na pohádkově nízké sazby nalepené velkým písmem na výlohách. Samozřejmě je před ní mikro písmem napsáno: Sazby od …

Nevěřte, prosím, na marketingové akce, ale nechte si rozklíčovat, co za tím vším je a jaký „balast“ je na to nabalený.

V reálu je ta krásná sazba jenom těžce dosažitelná. Vždy je podmínkou pojištění úvěru (placeno měsíčně a nebo předplacené na 5 let), minimální výše hypotéky, aktivní využívání běžného účtu, mnohdy také s podmínkou kreditních karet nebo dalších produktů.

No a pak to už ve výsledku taková paráda není…

Na sazbě určitě ano, ta bude nízká, možná i hezky zvýrazněná, ale když k tomu připočteme všechno výše požadované např. splátku pojištění úvěru nebo lepšího běžného účtu, tak nic moc tedy.

Dalším faktorem je samotný algoritmus propočtu úroku. Např. Česká spořitelna je přepočitává jinak než zbytek trhu, tzn. že jejich výslední sazba je opticky o cca 0,02% – 0,03% p.a. nižší než sazby jiných bank a to při stejné splátce.

U stavebních spořitelen celý propočet úroku úplně jinak!

Ideální nabídka hypotéky, kterou je potřeba porovnávat, je jenom splátka hypotéky s běžným  účtem, jenom pro technické účely strhávaní splátky. To je vše.

Používání nového běžného účtu v bance, kde máme hypotéku, se nemusíme bát. Slevy za něj jsou i 1% ze základní úrokové sazby.

Také jej můžeme využívat jenom jako tzv. průtokový účet a nadále využívat náš stávající, např. z důvodu lepší sítě bankomatů atd.

Podmínkou využívání běžného účtu u většiny bank je alespoň obrat ve výši 1,2-1,3 násobku splátky hypo a alespoň 3 pohyby.

Používání nového běžného účtu v bance, kde máme hypotéku, se nemusíme bát.

Nevěřte, prosím, na marketingové akce, ale nechte si rozklíčovat, co za tím vším je a nespokojte se s tvrzením, že jinde to není lepší nebo levnější.

Abych se vrátil k sazbám. Jeden z nejjednodušších způsobů, jak si zajistit dobrou sazbu u hypotéky, je oslovit mě. Celým procesem financování/refinancováni Vašeho záměru Vás jednoduše provedu a obchod v co nejkratší možné době úspěšně dotáhneme do konce.

Díky objemům úvěrů, které do bank posílám, si mohou bankéři dovolit akceptovat nižší marži na jednotlivých obchodech. Sazbu také dokáži stáhnout díky znalosti fungování vnitřních systémů bank, jako např. cenových výborů/komisí  atd.

Kontaktujte mě a určitě nalezneme optimální řešení.

 Kontaktovat mě můžete kdykoli.

Sledovat či kontaktovat mě můžete také na:

> FACEBOOK: https://www.facebook.com/hypotekar

> LINKEDIN: https://www.linkedin.com/in/marian-drgo-83005237/

> YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCHloJC1Y5leIoz57iN-nG6A

> WEB: http://mariandrgo.cz/

> TEL: 731757596

15 + 7 =